Koç Üniversitesi Gönüllüleri Kulübü, 2001 yılından beri Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. KU Gönüllüleri’nin 400’ün üzerinde aktif gönüllüsü bulunmaktadır.

KU Gönüllüleri’nin ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 çocuğun yeni yıl dileklerini gerçekleştirdiği Sihirli Dilekler Projesi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara en güzel şekilde yaşatmak için organize ettiği Çocuk Şenliği olmak üzere iki büyük projesi bulunmaktadır. 

Daha organize çalışabilmek adına, KU Gönüllüleri’nin Sarıyer civarındaki çocuklara akademik ve kişisel gelişim dersleri sağlayan Koç Eğitim Topluluğu, haftasonları düzenli olarak çocuk esirgeme kurumunu ziyaret eden Minik Yürekler Projesi, Anadolu’da kütüphane kurmayı ve aynı zamanda sosyal dezavantajı olan bireyleri topluma kazandırmayı amaçlayan Farkındalık Grubu, hasta çocukların dileklerini gerçekleştiren Hayalimi Paylaş Grubu, çevre kirliliği ve sürdürülebilirlik konularına dikkat çeken Çevre Grubu ve hayvanlarla ilgili her konuda aktif çalışan Hayvansever Grubu olmak üzere altı ayrı alt grubu blunmaktadır.

İletişim Bilgileri

 www.kugonulluleri.ku.edu.tr

 kugonulluleri@ku.edu.tr

 Rumelifeneri Mahallesi, Rumelifeneri Yolu, 34450 Sarıyer/İstanbul

 

 

 

Sosyal Ağlar